52938 artykułów dostępnych od ręki
Gwarancja niskich cen
Wysyłka gratis od 299 zł
Kup teraz zapłać później
Zwrotdo 30 dni
6 sklepów
stacjonarnych
Ocena klientów 4.61/5
Koszt wysyłki paczkiod 9.95 zł

Części zamienne(42178)

Nasze auta składają się z wielu elementów, które niestety się zużywają. Aby utrzymać nasz samochód w idealnym stanie, należy wymieniać części eksploatacyjne oraz te, które uległy uszkodzeniu. Na naszej stronie znajdą Państwo szeroki wybór części zamiennych do swoich pojazdów.

Profesjonalnie dobierzemy części po VIN
Mokotów 22 270 27 94
Bielany 22 864 46 43
Ursus 22 126 20 20
Wawer 22 612 65 68
Jesteśmy do dyspozycji w godz 10.00-18.00

Hamulce to jeden z najważniejszych elementów w samochodzie, który bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo. Świeże klocki i tarcze potrafią znacząco zmniejszyć drogę hamowania oraz będą robiły to ciszej, od zużytych podzespołów.

wiecej

Układ hamulcowy, to najważniejszy układ, odpowiadający za nasz bezpieczeństwo, w aucie. Jego poprawne działanie gwarantuje nam, że będziemy w stanie odpowiednio wyhamować w razie niebezpieczeństwa, a jego zaniedbanie może prowadzić nawet do wypadku.

wiecej

Sprzęgło to element, który pozwala w aucie na zmianę biegów. Najprościej rzez ujmując, odłącza od skrzynię biegów od silnika, dzięki czemu możemy zmienić przełożenie w naszej skrzyni biegów.  Dzięki sprawnemu sprzęgłu nie uświadczymy tak zwanego ślizgania się sprzęgła, oraz wydłużymy życie naszej skrzyni.

wiecej

Świece zapłonowe mają za zadanie zapalać mieszankę w komorze spalania, co umożliwia pracę silnikowi. Dzięki sprawnym świecom zapłonowym, nasze auto nie tylko będzie o wiele lepiej odpalało, ale również równiej chodziło.

wiecej

Rozrząd jest jednym z najważniejszych podzespołów silnika. Odpowiedzialny jest on za sterowanie zaworami, które dbają o prawidłowy przepływ mieszanki przez cylindry i późniejsze opróżnianie ze spalin. Zaworami steruje on poprzez popychacze , odpowiednio wyprofilowanego wałka(lub wałków) rozrządu który jest zintegrowany z wałem korbowym. Utrzymanie rozrządu w odpowiednim stanie jest bardzo ważne, ponieważ jego awaria może być bardzo kosztowna, a w skrajnych przypadkach może się skończyć nawet remontem silnika.

Rozrząd jest układem odpowiadającym za sterowanie zaworami, które z kolei dbają o prawidłowy przepływ mieszanki przez cylindry i późniejsze opróżnianie z gazów spalinowych. Zaworami steruje, za pomocą popychaczy, odpowiednio wyprofilowany wałek (lub wałki) rozrządu, zintegrowany z wałem korbowym silnika tzw. napędem rozrządu. Obraca się on z prędkością dokładnie dwa razy mniejszą od tej, z jaką porusza się wał napędowy. Owe sparowanie obydwu elementów może się odbywać na kilka sposobów. Rozrząd napędzany jest przy użyciu:

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/za-co-odpowiada-rozrzad-jakie-sa-rodzaje-napedu-rozrzadu/
przez cylindry i późniejsze opróżnianie z gazów spalinowych.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/za-co-odpowiada-rozrzad-jakie-sa-rodzaje-napedu-rozrzadu/
przez cylindry i późniejsze opróżnianie z gazów spalinowych.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/za-co-odpowiada-rozrzad-jakie-sa-rodzaje-napedu-rozrzadu/
wiecej

Dzięki alternatorowi, nasz akumulator jest ciągle ładowany podczas pracy silnika. Dodatkowo prąd wytworzony przez niego doprowadzany jest do urządzeń elektrycznych takich jak np. światła. W przypadku uszkodzenia alternatora szybko zacznie nam się kończyć energia w samochodzie, a co za tym idzie, auto przestanie pracować.

wiecej

Chłodnica jest głównym wymiennikiem ciepła w naszym samochodzie. Główne zadanie chłodnicy, to tak rozprowadzić ciepło wytworzone przez silnik, aby zapobiec przegrzaniu. W przypadku uszkodzonej chłodnicy, która nie robi tego efektywnie, nasz silnik jest narażony na zbyt wysokie temperatury, co może prowadzić do przegrzania a nawet remontu silnika.

wiecej

W naszym samochodzie jest wiele czujników, od najważniejszych jak czujnik położenia wału, czy oleju, po te mniej ważne jak np czujnik temperatury zewnętrznej. Niemniej jednak, każdy z nich ma jakąś rolę i jest potrzebny do odpowiedniego działania naszego auta, dlatego ważne jest, aby nie zwlekać z wymianami czujników.

wiecej

Czujniki parkowania znacząco ułatwiają nam zadanie, jakim jest parkowanie. Dzięki nim możemy o wiele łatwiej określić odległość w jakiej znajdujemy się od przeszkody oraz parkować w ciaśniejszych miejscach bez żadnych obaw.

wiecej

Dmuchawy w aucie są odpowiedzialne za obieg powietrza wewnątrz kabiny. Sprawne dmuchawy o wiele lepiej radzą sobie z odparowywaniem szyb, ogrzewaniem wnętrza, lub też jego schładzaniem w upalne dni.

wiecej

Koło dwumasowe, stosowane w nowoczesnych konstrukcjach, może zapewnić o wiele wyższy poziom komfortu. Dzięki temu, że koło dwumasowe składa się z kilku elementów, zamiast tak jak w sztywnym kole z jednego odlewu, o wiele lepiej niweluje wszelkie drgania.

wiecej

W samochodzie jest sporo różnych filtrów: filtr oleju, filtr paliwa itp. Każdy z nich dba o to, aby do naszego silnika nie dostawały się żadne zanieczyszczenia, które mogłyby go uszkodzić. Świeże filtry mogą przedłużyć żywotność naszego silnika jak i poprawić jego pracę.

wiecej

Filtr kabinowy ma za zadanie chronić nas, wewnątrz samochodu, przed zanieczyszczonym powietrzem na zewnątrz. Filtr ten zatrzymuje zabrudzone powietrze, filtruje je i doprowadza do nas już czyste. Wymiana filtra kabinowego na nowy, może również zniwelować parowanie szyb.

wiecej

Tutaj znajdziecie Państwo pozostałe części, takie jak np. korki wlewu.

wiecej

Klimatyzacja jest dużą wygodą, zwłaszcza w upałach, choć świetnie sprawdza się również gdy na dworze panuje wilgoć, a my nie chcemy mieć zaparowanych szyb. Układ ten składa się z wielu elementów, które muszą być sprawne, aby klimatyzacja działa jak powinna.

wiecej

Koło Pasowe to mechaniczny łącznik pomiędzy alternatorem a kołem pasowym wału korbowego silnika. Koło pasowe napędza alternator, co pozwala na naładowanie akumulatora.

wiecej

Głównym zadaniem nagrzewnicy jest ogrzewanie powietrza wewnątrz auta.

wiecej

Podnośniki stosowane w elektrycznie sterowanych szybach są dużą wygodą, ponieważ nie musimy używać siły aby podnieść lub opuścić szybę. Wystarczy tylko jedno kliknięcie.

wiecej

Pompy są odpowiedzialne za obieg płynów w naszym samochodzie. Czy to paliwo, które przez pompę paliwa tłoczone jest do silnika, czy też pompa wody, która transportuje płyn chłodniczy.

wiecej

Przełączniki ułatwiają nad dostęp oraz sprawiają, że mamy wszystko pod ręką.

wiecej

Głównym zadaniem przepływomierza jest pomiar ilości powietrza zasysanego do silnika. Wysyła on informację o tym do komputera, który może dobrać precyzyjną dawkę wtrysku paliwa.

wiecej

Rozrusznik pozwala odpalić nasz samochód, za pomocą energii elektrycznej. Powoduje o obrót wirnika, a co za tym idzie również koła zamachowego jednostki napędowej. Dzięki temu wał korbowy zaczyna obracać się z odpowiednią prędkością co prowadzi do uruchomienia silnika spalinowego.

wiecej

Stacyjka jest ważnym elementem. Ułatwia nam odpalanie auta, ale też zabezpiecza je przed kradzieżą. W razie uszkodzenia stacyjki, niestety, ale nasze auto będzie unieruchomione.

wiecej

Termostat ma za zadanie utrzymywać minimalną temperaturę roboczą silnika. Kiedy temperatura jest za niska, termostat zatrzymuje obieg płynu chłodniczego wewnątrz silnika. Po osiągnięciu temperatury roboczej termostat otwiera się, dzięki czemu wraca obieg płynu.

wiecej

Uszczelki są małymi, lecz ważnymi elementami w aucie. Powstrzymują wycieki płynów w newralgicznych miejscach oraz pozwalają trzymać odpowiednią kompresję.

wiecej

Dobór odpowiednich wycieraczek do naszego auta jest bardzo ważny. Dzięki niemu, możemy uniknąć niedokładnego wycierania naszej szyby z wody oraz głośnej pracy wycieraczek.

wiecej

Zamki samochodowe ułatwiają nam dostęp do środka auta i są zabezpieczeniem, aby nikt inny się do niego nie dostał.

wiecej

Zadaniem zaworu EGR jest obniżenie ilości tlenu w powietrzu, które jest dostarczane do komory spalania. Dzięki temu obniżana jest temperatura oraz spowalniany proces spalania.

wiecej

Oświetlenie samochodowe ma bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo, oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Dzięki odpowiednim żarówkom oraz reflektorach w dobrym stanie, możemy znacznie polepszyć naszą widoczność w nocy.

wiecej

Dzięki cewkom zapłonowym może działać cały układ zapłonowy, który jest odpowiedzialny za inicjowanie zapłonu mieszanki. Cewki gromadzą w sobie energię, która jest dostarczana z akumulatora, w postaci pola magnetycznego, następnie przemieniają je w napięcie indukowane i przesyłają je do świec zapłonowych. Uszkodzenie cewki może się objawiać w nierównej pracy silnika na jałowych obrotach oraz w szarpaniu podczas jazdy.

wiecej

Pasek klinowy jest odpowiedzialny za napędzanie większości osprzętu w samochodzie, m.in. alternatora, pompy wspomaganie czy sprężarki klimatyzacji. Jego zerwanie kończy się brakiem ładowania akumulatora z alternatora.

wiecej

Popychacze zaworowe mają za zadanie usuwanie luzu zaworowego powstającego przez zużywanie współpracujących elementów. Popychacze zaworów umiejscowione są pomiędzy wałkiem rozrządu a zaworem. Przepływa przez nie olej silnikowy i z tego też powodu są one niezwykle wrażliwe na jakość zastosowanego oleju. Chcąc dbać o popychacze zaworów, powinniśmy korzystać z oleju silnikowego wysokiej jakości, bowiem nieodpowiednie produkty mogą szybko uszkodzić tę część.

wiecej

Akumulator jest bardzo ważną częścią każdego samochodu. To właśnie w nim magazynowany jest prąd, który służy nam do odpalania samochodu oraz do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych w samochodzie. W przypadku uszkodzonego akumulatora, niestety, ale nasz samochód będzie uziemiony, ponieważ nie będziemy w stanie go odpalić.

wiecej
Polecamy